progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-06-30

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim

Warszawska 35

66-400 Gorzów Wielkopolski

NIP: 5990003387

Osoba kontaktowa:

Barbara Kwiatkowska

tel:

e-mail: administracja@muzeumlubuskie.pl

Opracowanie programu konserwatorskiego oraz kompleksowej dokumentacji projektowej remontu, renowacji i konserwacji budynków Zespołu Willowo-Ogrodowego w Gorzowie Wielkopolskim

POSTĘPOWANIE NR Z25/40685

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: ML.DA.250-01/2022

Rodzaj zamówienia: Usługi

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej remontu budynków Zespołu Willowo-Ogrodowego wraz z opracowaniem programu prac konserwatorskich, zgodnie m.in. z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 2021, poz. 2351), rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2020 r., poz. 1609), ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. 2022 r., poz. 840),rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2019, poz. 1065), a także obowiązującymi normami przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno-budowlanej na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. 2021, poz. 2351) wraz z przeniesieniem majątkowych praw autorskich.

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:

1) uzyskanie aktualnej mapy do celów projektowych w zakresie niezbędnym do opracowania dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia,

2) opracowanie kompletnego projektu zagospodarowania terenu w ilości 5 egz.,

3) opracowanie kompletnego projektu architektoniczno-budowlanego w ilości 5 egz.,

4) opracowanie kompletnego projektu technicznego w ilości 5 egz.;

5) opracowanie kosztorysu inwestorskiego w ilości 2 egz. wraz z dwukrotną aktualizacją na wniosek Zamawiającego;

6) opracowanie przedmiaru robót w ilości 2 egz.

7) opracowanie specyfikacji technicznych w ilości 2 egz.;

8) uzyskanie (na własny koszt) wszelkich niezbędnych operatów, raportów, badań, decyzji, uzgodnień, ekspertyz, opinii oraz odstępstw od obowiązujących przepisów itp. Oryginały dokumentów należy dołączyć do dokumentacji;

9) sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ);

10) przeniesienie majątkowych praw autorskich. Wykonawca przyjmuje na siebie wyłączną odpowiedzialność za wszelkie roszczenia z tytułu praw autorskich związanych z realizacją przedmiotu zamówienia

11) przygotowanie wniosków o pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków;

12) przygotowanie wniosków o pozwolenia na budowę łącznie ze wszystkimi wymaganymi dokumentami w celu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę;

13) wykonanie wszelkich uzupełnień bądź wyjaśnień na etapie uzyskania pozwoleń na budowę;

14) opracowywanie odpowiedzi na pytania składane na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych objętych niniejszą dokumentacją.

Dokumentacja powinna zostać przekazana w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej na płycie CD/DVD (całościowe projekty w formacie np.: .doc, .docx lub .pdf oraz odrębnie rysunki w formacie np.: .dwg) w ilości 1 egz.

Dokumentacja projektowa powinna zawierać rozwiązania techniczne dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych i powinna zawierć opis zastosowanych rozwiązań dostępności dla tych osób (m.in.w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami Dz. U. 2019 r., poz. 1696).

Sprawowanie nadzoru autorskiego:Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „prawa opcji” i zlecenie Wykonawcy pełnienie nadzoru autorskiego nad wykonaną dokumentacją projektową, w okresie przygotowania zamówienia na roboty budowlane i w czasie realizacji robót budowlanych, na warunkach określonych we wzorze umowy.

Rękojmia i Gwarancja jakości:Wykonawca udzieli co najmniej 24 miesięcznej rękojmi i gwarancji na wykonaną dokumentację projektową, licząc od dnia jej końcowego odbioru przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołem bez uwag.

Planowany zakres robót:

1) wymiana instalacji elektrycznej, telefonicznej i teleinformatycznej,

2) wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej,

3) wymiana instalacji centralnego ogrzewania,

4) renowacja stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej,

5) malowanie ścian, cyklinowanie i renowacja podłóg drewnianych, cyklinowanie i renowacja schodów drewnianych,

6) montaż windy przy/w budynku willi,

7) rozbudowa i modernizacja budynku oficyny o funkcje magazynowe, biurowe, salę edukacyjno-konferencyjną z zapleczem socjalnym z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych (powierzchnia działki do zagospodarowania – 257 m2),

8) odtworzenie stolarki okiennej w sali wystaw czasowych w budynku oficyny oraz odtworzenie stolarki okiennej w budynku willi na parterze od strony wschodniej.

Opis istniejących budynków:

Zespół Willowo-Ogrodowy jest założeniem willowo-parkowym, wpisanym do Rejestru zabytków pod numerem:

1) budynek willi z oficyną i parkiem – KOK-I-240/79 z dn. 22.03.1979 r.

2) zespół obiektów składających się z ogrodzenia, bramy z furtą, fontanny parkowej i altany ogrodowej – L-495/A z dn. 29.05.2012 r.

Wybudowany został w latach 1903-1904. Obecnie będący siedzibą Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. W skład Zespołu Willowo-Ogrodowego wchodzi Willa, Oficyna oraz park.

Nazwa i adres obiektu

Numer działki

Powierzchnia działki

Zespół Willowo-Ogrodowy

1550

33087 m2

Gorzów Wlkp. ul. Warszawska 35


Powierzchnia użytkowa

Kubatura

Willa

1585,10 m2

7770,00 m3

Oficyna

556,17 m2

2111,00 m3

„Willa”

Projekt Willi zamówił w 1902 roku radca handlowy Gustaw Schroeder – właściciel m.in. Mechanicznej Fabryki Sieci i Fabryki Kabli na Zawarciu, w biurze projektowym Reimarus & Hetzel w Charlottenburgu. Przy realizacji Zespołu Willowo-Ogrodowego oraz oficyny połączonej z garażem i stajnią wykorzystano malowniczo ukształtowany teren o urozmaiconej rzeźbie stanowiący południowy stok moreny od ulicy do wzgórza określonego jako szaniec.

Willa została wzniesiona w stylu eklektycznym z przewagą neobaroku lub określonym także neobarokiem berlińskim, który cechuje elegancja formy i detalu. Obiekt założony na planie wieloboku jest budynkiem murowanym, tynkowanym, całkowicie podpiwniczonym, wykonanym w technologii tradycyjnej. Jest to dwukondygnacyjna budowla z poddaszem użytkowym, nakryta dachem mansardowym. W połaciach dachu facjatki.

W części płd.-zach. budynku wtopiona w narożnik sześcioboczna wieża. Od strony południowej w pięcioosiowej elewacji wyodrębniony ryzalit z okazałym balkonem. Elewacja zachodnia, pełniąca funkcję reprezentacyjną, posiada główne wejście ujęte w dekoracyjny portal zwieńczony trójkątnym naczółkiem.

W elewacji północnej znajduje się loggia, a nad nią współcześnie oszklony i zadaszony taras. Natomiast w elewacji wschodniej znajduje się taras z wypełnioną płaskorzeźbami balustradą wychodzącą krótszym bokiem na stronę południową. W poszczególnych elewacjach zastosowany został bogaty detal architektoniczny wykonany w piaskowcu.

Budynek osadzony na ławach fundamentowych ze stopami gęsto żebrowymi nad piwnicami (stropy odcinkowe typu Kleina), a nad parterem i I piętrem strop drewniany belkowy ze ślepym pułapem z podwieszoną konstrukcją kasetową, dębową na parterze. Sufity w poszczególnych pomieszczeniach parteru i piętra dekorowane różnorodnymi sztukateriami i ozdobnymi fasetami.

Więźba dachowa drewniana, krokwiowa ze stolcami. Konstrukcja dachu mansardowego, wielopołaciowego jak również wieży, pokryta lekkim łupkiem.

Reprezentacyjna klatka schodowa prowadząca na piętro wykonana z drewna dębowego z ażurową balustradą i profilowaną poręczą. Stolarka drzwiowa i boazeria dekoracyjnie zachowana na parterze i piętrze. Z wyposażenia zachowały się kominki: na parterze marmurowy z lustrem w stylowej dębowej ramie, a drewniany na piętrze.

Budynek czterokondygnacyjny:

I kondygnacja – piwnica (magazyny muzealiów i biblioteczny, kotłownia gazowa, archiwum zakładowe, pomieszczenia socjalne i gospodarcze, studio fotograficzne),

II kondygnacja – parter (saleekspozycyjne, recepcja)

III kondygnacja – pierwsze piętro (saleekspozycyjne, sala edukacyjna)

IV kondygnacja – poddasze (pomieszczenia magazynowe i socjalne).

„Oficyna”

Budynek gospodarczy usytuowany przy wschodniej granicy posesji. Obecnie znajdują się w nim biura administracji i pracowników merytorycznych,biblioteka, sala wystawiennicza wystaw czasowych, garaże oraz podręczne magazyny. Budynek jest częściowo parterowy, częściowo dwu- i trzykondygnacyjny z użytkowymi poddaszami utopionymi w dachach mansardowych i pulpitowych. Części piętrowe podpiwniczone. Po 1977 r. dobudowano od strony północnej budynek dwukondygnacyjny z płaskim prawie pulpitowym dachem – na parterze znajdują się garaże i podręczne magazyny, na piętrze pomieszczenia biurowe.

Budynek posadzony na niskim granitowym cokole w kolorze szarym. Stropy drewniane, stropy piwnic - typu Kleina. Dach w części zabytkowej drewniany, kryty lekkim łupkiem, analogicznie do budynku Willi.

Budynek trzykondygnacyjny:

W części zabytkowej:

I kondygnacja – piwnica (magazyny gospodarcze, kotłownia gazowa)

II kondygnacja – parter (sala wystaw czasowych, biblioteka, pomieszczenia biurowe)

III kondygnacja – pierwsze piętro (pomieszczenia biurowe)

W części dobudowanej (od strony północnej):

I kondygnacja – parter (magazyny podręczne, garaże)

II kondygnacja – pierwsze piętro (pomieszczenia biurowe).

4.2. Rodzaj zamówienia:

Usługi

4.3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):

Główny kod CPV

71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego

Pomocnicze kody CPV

71221000-3 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 Nadzór nad projektem i dokumentacją

71400000-2 Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

4.4. Wymagania dotyczące zatrudnienia

Zamawiający nie stawia wymogu zatrudnienie na podstawie stosunku pracy osób wskazanych do realizacji zamówienia, o którym mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp.

4.5. Informacja o częściach zamówienia

Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części.Postępowanie nie zostało podzielone na części z powodów techniczno – organizacyjnych.Podział zamówienia na części generowałby trudności związane m.in. z potrzebą skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne zakresy zamówienia, co zagrażałoby prawidłowej realizacji całości zamówienia.Brak podziału zadania na części nie ogranicza konkurencyjności.

4.6. Pozostałe informacje

Zamawiający informuje, iż:

1) nie zastrzega, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłączenie Wykonawcy, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy Pzp,

2) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp,

3) nie przewiduje udzielenia zamówienia w trybie, o którym mowa w art. 213 i 214 ust. 1 ustawy Pzp,

4) nie przewiduje wizji lokalnej, o której mowa w ar. 131 ust. 2 ustawy Pzp,

5) nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych,

6) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, w tym zwrotu kosztów poniesionych z tytułu nabycia kwalifikowalnego podpisu elektronicznego,

7) nie przewiduje udzielenia zaliczek,

8) nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań,

9) wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy tych Podwykonawców,

10) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej,

11) nie przewiduje aukcji elektronicznej,

12) nie przewiduje składania katalogów elektronicznych,

13) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych,

14) na sfinansowanie zamówienia Muzeum planuje przeznaczyć środki publiczne pochodzące z budżetu Województwa Lubuskiego.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...